Articole similare
Socata – gustul copilăriei mele
Când eram mică şi singura băutură răcoritoare din comerţ pe care o consumam era Pepsi adusă de tata de două ori pe an de la Feteşti, socata era îndelung aşteptată când venea sezonul ei. Dura câteva zile până se făcea şi în timpul acesta păzeam borcanul ca pe ceva de mare preţ. Mama n-a mai…
La borcan pentru iarnă – Dulceaţă de ardei iute
Vă anunţ din start că nu am nişte poze prea reuşite, nu ştiu ce se întâmplă dar în ultima vreme, parcă nu mai pot să fac nicio poză drăguţă 🙁 de vină e şi aparatul meu, dar şi lipsa acută a luminii naturale din casă. Mi-e dor de soarele care mă trezea cu razele strecurate…
Tort de ciocolată improvizat
Ieri Eliza a împlinit 11 luni şi mie îmi era poftă de ceva dulce. Iată două motive foarte bune ca să improvizez ceva bun pe baza ingredientelor deja existente în cămară. Aşa a rezultat tortul cu cremă de ciocolată şi cu migdale. Blatul e dintr-un pachet de mix pentru blat de tort de la Dobrogea…
Decoraţiune pentru masa de Paşti
Un cofraj de ouă, trei ouă sparte în partea de sus, spălate bine şi uscate, o grădină sau o bucată de spaţiu verde din care să extrageţi cu grijă nişte iarbă sau alte buruieni mici cu tot cu puţin pământ (mulţumesc, Viorica, pentru lucernă şi pentru faptul că te-ai dus în grădină şi te-ai umplut…
Tăieţei de casă
Ştiu că pare extrem de simplu, dar multe femei nu ştiu să facă tăieţei de casă şi preferă să cumpere din comerţ. Nu zic că cei din comerţ sunt răi, dar parcă nu au textura celor făcuţi în casă. Ingrediente: făină, puţină sare, 1 ou. Se pune făină într-un castron, cam două mâini, şi se…
Limonadă cu zmeură şi ghimbir
Prepar mereu vara cel puţin o dată această limonadă cu zmeură şi ghimbir pentru că ador culoarea ei roz splendidă şi gustul dulce-acrişor. În plus, de când am descoperit ghimbirul, încerc să-l adaug în cât mai multe preparate, fie deserturi, băuturi sau feluri principale (cum e supa mea cremă de morcovi cu ghimbir şi turmeric, care…
19 Comments
Leave a Reply Cancel reply
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.



150 de oua?! suna a Cartea Recordurilor!:))
cozonacul arata fantastic, felicitari!=D>
Desi ficatul meu m-ar condamna, papilele gustative abia asteapta sa guste. 150 de oua?!!!! Cam cata vreme nu mai am voie sa mananc oua dupa o gura de cozonac din asta? Anyway, arata super! Felicitari!
Ce bine arata!!!Felicitari!
Vaaai … reteta?
Ah, si ce filmare pentru ProTv?
Andreea, filmare pentru emisiunea “Romania te iubesc” care se va difuza in duminica de Paste pe Protv de la ora 18.00
pai si reteta?!?! si cum adica 150 de oua?!?!!?!
Laura, esti idolul meu, bravo!!!
Eu n-am zis ca am pus 150 de oua, am zis ca asa spune reteta lui Pastorel 🙂 Vedeti la emisiune cate am pus in total, un numar care depaseste imaginatia oricarei gospodine, oricum, maica-mea a zis ca nu-s normala sa fac cozonac cu atatea oua 🙂
Felicitari arata super cozonacul, astept emisiunea, doar ca pana atunci eu am sa fac cozonacul; am sa va arat rezultatul
Laura, arată foarte bine cozonacii tai, felicitări! Deocamdată nu mă bag la cozonăcit din motive obiective!
Să ştii ca am auzit de cozonaci bucovineni la care se pun 20 ouă. Mi se pare enorm de mult, săracu’ ficatu’ ce-o spune?!
p.s. îmi place tare-tare mult faţa de masă 🙂
Multumesc, Aurelia, o am de la mama! Chiar vreau s-o rog sa mai caute una la fel, pentru ca si mie imi place mult de tot.
Nu am cuvinte sa spun cum arata cozonacii!!! numai cand ma gandesc…. mmmm!!! i-as manca cu ochii!!!
Felicitari pentru emisiune! cum a fost de data asta? ai mai avut emotii? o vedem si pe Eliza in emisiune?
Toate cele bune!
Nicoleta, n-am mai avut emotii 🙂 O sa apara si Eliza, da, a stat numai pe capul nostru.
Asta inseamna ca incepi sa te obisnuiesti cu camera 🙂 . Astept sa vad emisiunea si cum ai facut minunatii cozonaci!!!
Frumos cozonacul, emisiunea nu o pot vedea (poate pui o inregistrare aici) si reteta citita de Uritescu e …..fenomenala. Auzi prajite in unt…… nebunie!
V-am vazut in promoul emisiunii pe toti 3 🙂 Bravo Laura!!!
Serios, a dat promo? Nu stiam, o sa ma uit pe stirileprotv.ro sa vad daca l-au pus.
Stai sa auda soacra mea de reteta asta cu 150 oua…:)))). Eu nu am facut cozonaci pana acum, dar o asist pe soacra mea cu atentie. Cred ca voi incerca si eu anul acesta….Sunt foarte curioasa sa va vad iarasi pe tv. Felicitari!!!
Acum ca am si mancat din cozonacul acesta minunat, e neaparata nevoie sa mai las un comentariu. Desi nu m-am dat niciodata in vant dupa cozonac, desi cozonacul facut de mama este cel mai bun din lume (sorry Pastorel), imi place ceva in mod special la aceasta reteta: aluatul este atat de elastic (in sensul bun) si de bine facut ca nu simti nevoia deloc de umplutura. E foarte gustos si satios. Merge minunat cu o cana de lapte batut facut in casa (eu m-am multumit cu o cana de Sana din comert) si la micul dejun dar si cand ne apuca foamea pe la 9 – 10 seara cum mi s-a intamplat mie acum.