Dragii mei, vă aştept duminică, 24 noiembrie, la târgul de carte Gaudeamus, la un atelier de citire după imagini din cartea Hoinari prin anotimpuri – Iarna de la editura Casa. Toţi participanţii vor primi un cadou surpriză din partea editurii iar cel care va realiza cel mai repede fişa cu întrebări va primi un set de cărticele din colecţia Idei creative. Atelierul se va desfăşura astfel: mai întâi, vom improviza o poveste pe baza imaginilor din carte, apoi fiecare copilaş va primi o fişă cu întrebări pe care o poate rezolva împreună cu părintele. Toţi copiii vor avea la dispoziţie câte un exemplar din cartea Hoinari prin anotimpuri – Iarna pentru a-l consulta individual. Vă puteţi înscrie la atelier şi direct în cadrul târgului dar prioritate vor avea cei înscrişi fie aici pe blog, în comentarii (cu numele şi vârsta copilului), fie pe mail la info@edituracasa.ro. Participarea este gratuită.
Articole similare
Ceaiurile Tea Forte
În urmă cu ceva vreme am câştigat la un concurs pe facebook o cutie de ceaiuri pentru Ice Tea de la Tea Forte conţinând cinci piramide diferite de ceai. Alături de cutia Five over Ice, am mai primit şi o cutie de White ginger pear (care a devenit preferatul meu, între timp) şi Black currant….
Reducere 25% la fotocărţi Celebook
Pentru că se apropie Paştele şi eu pregătesc fotocărţi cu poze de la botezul lui bebe, am vorbit cu Ina de la Celebook şi ea a fost super drăguţă să acorde pentru cititorii blogului o reducere de 25% la fotocărţile făcute până pe data de 10 aprilie. După ce mi-am făcut o fotocarte cu un…
Hygge de Crăciun – arta daneză a fericirii transpusă în decoraţiuni
Săptămâna trecută am fost la lansarea colecţiei de decoraţiuni de iarnă a magazinului danez Jysk şi ce temă mai potrivită putea să aleagă decât hygge de Crăciun, conceptul care ne-a cucerit pe toţi anul acesta (şi despre care am povestit şi eu aici, când am prezentat cartea lui Meik Wikking, Mica Enciclopedie Hygge), adaptat la sărbătoarea…
Şcoala Prinţeselor la Disney
Dacă aveţi acasă fetiţe pasionate de lumea prinţeselor Disney, aflaţi că în luna iunie rulează pe canalul de animaţie Disney un nou set de episoade din Şcoala Prinţeselor, un set de scurt metraje menite să le înveţe pe fetiţe diferite abilităţi demne de o prinţesă. În aceeaşi zi cu difuzarea episodului, pe site-ul disney.ro este…
Fructe din flora spontană pentru copii
Nu ştiu câţi dintre voi vă lăsaţi copiii să consume fructe din flora spontană, dar vă încurajez s-o faceţi şi să-i lăsaţi pe copii să le cunoască, în special pe cele pe care nu le întâlnesc la piaţă sau la supermarket. Am fost extrem de surprinsă acum vreo trei ani când am întâlnit doi copii…
Începe grădinița! Cinci ponturi pentru organizarea eficientă a hainelor
Nu-mi vine să cred că se apropie deja prima zi de grădiniță a lui Vlad! După un an la o creșă de stat, din motive care țin tot de stat și de incapacitatea lui de a se organiza, Vlad va fi primul din familia noastră care va merge la o grădiniță privată. Nu mi-am imaginat,…
21 Comments
Leave a Reply Cancel reply
This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Sa deshidem noi lista celor inscrisi 🙂 Stefan, 3 ani
voi fi acolo, abia astept.
Frumos, venim! Daria, 6 ani! Si mama Iulia! 🙂
Ne inscriem si noi cu 2 baietei de 8 respectiv 6 ani.
Cât mă bucur! Inseamnăî că ne revedem! Duminică 24 noiembrie 2013 ora 11 la parter standul editurii LITERA am eu o altă lansare. imposibil să nu ne vedem.
Bafta la lansare si cand terminati va astept la mine la atelier 🙂 Daca nu terminati pana atunci, vin eu la dumneavoastra.
Bineinţeles! Cu mare, mare drag!
Draga Laura, voi veni si eu cu 3 fete de 8 ani: Maria, Ioana si Sara. Multumesc! Oana
Ce ma bucur, Oana, nu ne-am mai vazut de o vesnicie!
si eu ma bucur… ca existi 🙂
Sonia 5 ani si Ina 3 ani. Multumim 😉
Ma inscriu si eu cu Ana de 4,10 ani.
Laura, vin si eu cu Clara (5 ani). Este una din cartile ei preferate :), avem toata seria primita in dar de Craciun anul trecut. Profit de ocazie sa ne cunoastem si personal.
Laura, pot veni la atelier cu inca 2 baieti, Alex(8 ani) si Mihai (6 ani), te rog ?
Da, draga mea, sigur ca da 🙂 Va asteptam! Faci pe educatoarea in week-end? 🙂
Cu mare placere! Maria este fericita cand este insotita de prieteni, asa ca rareori petrecem numai noi doua weekendul.
ne vedem duminica la 12.
Laura, voi fi alaturi de tine cu Diana!
Maria 7 ani si surioara ei, Alexia 4 ani vor veni impreuna la atelierul dvs. de citire. Multumim!
Inscriu si eu pe Diana, 3 ani, Alexia, 4 ani si Maria, 7 ani. Astept cu nerabdare sa ne revedem. Sper va fi si Eliza (co-moderator?!).
Buna ziua!Incercam sa ajungem si la acest atelier…dar nu promitem.
Articolul acesta este din 2013.